دبیر اجرایی کنفرانس بین المللی آسیب شناسی مطالعات تاریخ اهل بیت(ع):

۲۰ مرکز تخصصی حوزوی و دانشگاهی در کنفرانس بین المللی آسیب شناسی مطالعات تاریخ اهل بیت مشارکت می کنند

۰۵ مرداد ۱۳۹۹ | ۰۹:۲۷ کد : ۳۷۱۲۲ اخبار کنفرانس
تعداد بازدید:۱۴۹۸
دکتر محمد باقر خزائیلی با بیان اینکه مراکز حوزوی و دانشگاهی تخصصی از حضور و مشارکت در کنفرانس استقبال کرده اند گفت: تاکنون صاحب نظران و اندیشمندان برجسته کشورهایی مانند عراق، سوریه، مصر،مالزی، کانادا، انگلستان و غیره برای حضور در همایش درخواست داده اند.
۲۰ مرکز تخصصی حوزوی و دانشگاهی در کنفرانس بین المللی آسیب شناسی مطالعات تاریخ اهل بیت مشارکت می کنند

دبیر این  کنفرانس بین المللی با اعلام اینکه در سال 1397 طرح اولیه همایش بین المللی اسیب شناسی مطالعات تاریخ اهل بیت در دوره معاصر بنیان نهاده شد گفت: در این راستا و با توجه به اهمیت موضوع همایش تلاش شد تا از همه پتانسیل علمی و مراکز و موسسات استفاده شود به همین منظور با مراکز دانشگاهی و حوزی که در حوزه تاریخ اهل بیت کار کرده بودند اقدام به رایزنی کردیم و خوشبختانه با استقبال مراکز حوزی و دانشگاهی قرار گرفت.

وی با طرح این مطلب که بالغ بر بیست مرکز علمی تخصصی اعلام آمادگی کردند ادامه داد: با دانشگاه اسلامی نجف اشرف و دانشگاه کوفه در عراق تفاهم نامه منعقد کردیم و این مراکز به صورت رسمی اعلام آمادگی کردند.

دبیراجرایی کنفرانس مجازی بین المللی آسیب شناسسی مطالعات تاریخ اهل بیت در دوره معاصر افزود: در همین راستا یک پیش نشست با حضور اعضای هیات علمی گروه تاریخ پژوهشگاه و صاحب نظران عراق در دانشگاه اسلامی نجف اشرف برگزار شد
خزائیلی با اشاره به اینکه تاکنون پنج پیش نشست با حضور مراکز مختلف در ارتباط با همایش بین المللی آسیب شناسی مطالعات تاریخ اهل بیت در دوره معاصر برگزار شده گفت: پیش بینی می شود تا شروع همایش حداقل سه پیش نشست دیگر به صورت مجازی برگزار شود.
وی در خصوص دیگر مزایای حضور و ارایه مقاله در این همایش گفت: با مراکز و مدیر مسوولان مجلات علمی و پژوهشی که در حوزه تاریخ اهل بیت کار می کنند رایزنی هایی صورت گرفته که انشالله بعد از اتمام همایش مقالات برگزیده در مجلات علمی پژوهشی مرتبط با تاریخ اهل بیت چاپ شود. همچنین بنا داریم مقالات مورد تایید و پذیرش داوران را در مجموعه مقالات همایش توسط پژوهشگاه حوزه و دانشگاه چاپ شود.
خزائیلی با ابراز خرسندی از اطلاع رسانی و انتشار اخبار و اطلاعات کنفرانس و نیز حمایت قابل تقدیر مدیریت پژوهشگاه حوزه و دانشگاه گفت: انشالله بنا داریم یک کنفرانس خبری در راستای اطلاع رسانی بهتر همایش برگزار کنیم واهداف و برنامه ها و عملکرد همایش را به اطلاع علاقمندان برسانیم.

گفتنی است، براین اساس تاریخ پژوهان می توانند چکیده مقالات خود را حداکثر تا 30 مرداد و اصل مقاله را تا 15 آبان از طریق وب‌سایت کنفرانس بین المللی آسیب شناسی مطالعات تاریخ اهلبیت (علیهم السلام) در دوره معاصر  به نشانی http://ahlalbaytconf.rihu.ac.ir  ارسال نمایید. کنفرانس بین‌المللی «آسیب شناسی مطالعات تاریخ اهلبیت(علیهم السلام) در دوره معاصر» 8 آبان 1399 به صورت مجازی در پژوهشگاه حوزه و دانشگاه وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار خواهد شد.  

 


نظر شما :